Aktualny czas: 12-11-2017, 03:39 PM Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szkoda majątkowa PZU
05-03-2013, 05:40 AM
Szkoda majątkowa PZU
Witam

Po krótce historia: Doszło do zalania mojego mieszkania, z powodu nieszczelności instalacji wodnej w tymże mieszkaniu (PZU uznało przyczynę jako wystarczającą do wypłaty odszkodowania).

Rzeczoznawca ocenił i wycenił szkodę (roszczenie dotyczyło zalanej podłogi z desek). Mieszkanie jak i podłoga było nowe (6 msc). Rzeczoznawca podczas wyceny poinformował mnie że PZU wypłaci mi 99% (utrata z powodu amoryzcaji, dla mnie ok) wartośći całej podłogi + koszty usługi wymiany.

Dzisiaj została przelana mi kwota, która starcza jedynie na same materiały. Zadzwoniłem do PZU z pytaniem , czy dostanę pocztą jakies wyliczenie. Niestety, koszorys mogę jedynie obejrzeć na miejscu (jutro lub pojutrze to ucznynię). Podejrzewam, że prawdopodbnie została zaniżona wartość usługi, materiału, jak i metrażu.

Moje pytania

1. Czy w likwidacji szkod majtkowych PZU stosuje również pomniejszenie kwoty o VAT. Czy mają do tego prawo ?

2. Po długich dopytywaniach pan z PZU poinformował mnie, że wypłacona kwota jest jedynie kwotą bezpsorną i jeżeli nie zgadzam się mogę przedstawić rachunki. Jednak z zastrzeżeniem, że muszę mieć kosztorys na całość z jednej firmy. Czyli to firma musi zakupić materiały + wykonać usługę. Nie mogę sam zakupić materiałów (oczywiście na podstawie faktury) i później wynająć firmy do wykonania usługi. Czy mają do tego prawo ?

Z góry dziękuje

Marek
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości