Aktualny czas: 05-27-2017, 02:49 AM Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwód od czego zacząć?
04-29-2013, 08:41 AM
Rozwód od czego zacząć?
Moja sytuacja w skrócie jest taka: jestem 10 miesięcy po ślubie. mojemu nieszczęściu sama jestem sobie winna, bo "widziały gały co brały" i nie chcę się użalać teraz nad sobą. przed ślubem bywało różnie, ale zlekceważyłam sygnały, a teraz za to płacę...
zdarza się, że jestem uderzona przez męża, ale tak żeby nie było śladu. o znęcaniu psychicznym, groźbach itp nie wspomnę. ja sobie poradzę jednak najbardziej boję się o dziecko, które już zdążyło się począć. moje pytania:
-kto sprawuje opiekę nad dzieckiem do czasu rozstrzygnięcia tego przez sąd?
-czy mąż może zabierać dziecko poza adres zameldowania dziecka?
-planuję jeszcze jakiś czas być z mężem i zbierać na niego dowody np. nagrania tego co do mnie mówi-czy to pomoże?
-jak wygląda sprawa majątkowa po 1o miesiącach?
-co ma być moim pierwszym krokiem w kierunku rozwodu-znalezienie adwokata?
-kto pokrywa koszty rozwodu i czy są one naprawdę tak ogromne jak ludzie mówią?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-29-2013, 08:43 AM
RE: Rozwód od czego zacząć?
Dziecko przebywa z matką dopóki nie ustali się praw rodzicielskich, koszta owszem jak w większości spraw są wysokie - koszta sprawy, adwokat to największy wydatek ale przy sprawach z orzekaniem o winie nie ma co oszczędzać a i bez orzekania też nie warto brać najtańszego bez dobrych opinii klientów itp. itd. Sprawa ciągnąc się może latami chyba że zaistnieje porozumienie stron i jedna z nich przyzna się do winy.
04-29-2013, 08:45 AM
RE: Rozwód od czego zacząć?
Składasz pozew w trzech egzemplarzach: dla sądu, męża i dla siebie.
- załączniki:
* odpis aktu ślubu
* podanie o zwolnienie z opłat sądowych (600 pln) - otrzymujesz odpowiedni druk w sądzie
* zaświadczenie o braku dochodów (udokumentowane - jeśli nie pracujesz, otrzymujesz zaświadczenie z urzędu pracy)
* akt urodzenia dziecka
* dobrze by było, żebyś poszła do psychologa lub psychiatry i powiedziała, co i jak się dzieje w Twoim małżeństwie; możesz wówczas poprosić lekarza o wystawienie specjalnego zaświadczenia o stosowaniu wobec Ciebie przemocy psychicznej (są odpowiednie testy) - im więcej papierków w dokumentacji rozwodowej, tym dla Ciebie lepiej.
- w pozwie możesz również przedstawić listę świadków Rodzina, przyjaciele, znajomi).
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości