Aktualny czas: 04-29-2017, 01:53 AM Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adwokat prawno karne, sprawy karne Wrocław
04-28-2013, 09:34 PM
Adwokat prawno karne, sprawy karne Wrocław
Sprawa dot. partnera, któremu odwieszono karę pozbawienia wolności. Część adwokatów twierdzi, że można działać z art.24 kkw ale się tym nie zajmą bo nie mają doświadczenia i podchodzą sceptycznie, część mówi, ze ten artykuł sprawy nie dotyczy i nie ma zastosowania.
Wyrok został odwieszony z powodu niezapłaconego odszkodowania. Sprawa jest dość skomplikowana. Jestem w ciąży on jest w zk, a ja jestem na wykonczeniu. Czy ktokolwiek jest wstanie pomóc za ludzkie pieniądze? Możecie polecić jakiegoś dobrego adwokata od spraw karnych z Wrocławia - w internecie praktycznie nie ma żadnych konkretnych rozmów na ten temat - proszę opiszcie coś bardziej konkretnie informacje typu "ja polecam adwokata jana kowalskiego bo jest to świetny adwokat" nie przekonują mnie za bardzo...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-28-2013, 09:36 PM
RE: Adwokat prawno karne, sprawy karne Wrocław
partnera trzeba wykupić jeżeli odwieszenie to tylko kwestia braku zapłaty odszkodowania na rzecz pokrzywdzonego

trzeba się porozumieć z pokrzywdzonym uzgodnić częściową spłatę i raty i z takim papierem wnieść o 24 kkw.
04-28-2013, 09:41 PM
zasadniczo aby wykorzystać art. 24 KKW to potrzebne jest aby już po odwieszeniu kary pojawiły się w sprawie jakieś nowe okoliczności, nowe fakty - uprzednio nieznane sądowi.

Reasumując - spłata wcale nie będzie nowym faktem bo nastąpi już po wydanym
postanowieniu. Nowym faktem może być Pani ciąża (jeśli nie była wiadoma Sądowi) lub fakt, iż jest Pani na utrzymaniu partnera i została pozbawiona
środków dożycia (a czego nie wiedział Sąd) itd.

Jeżeli natomiast Sąd znał powyższe fakty, a pomimo to odwiesił karę to jedyne możliwości to wniosek o zarządzenie przerwy w karze

Zgodnie z Art. 153. § 2 KKW Sąd penitencjarny może udzielić przerwy w wykonaniu kary, jeżeli przemawiają za tym ważne względy zdrowotne, rodzinne lub osobiste.
04-28-2013, 09:43 PM
A możecie dać namiar na jakiegoś dobrego adwokata od spraw karnych z wrocławia?
04-28-2013, 09:46 PM
Witam serdecznie.

Po ponad rok zapadł wyrok osoba oskarżona jest winna.
Teraz on złożył apelacje i pod koniec maja jest sprawa apelacyjna.

Proszę mi powiedzieć co na tej sprawie będę musiała zrobić, czy potrzebne jest jakieś przemówienie które ma przekonać Sąd żeby został przy takim wyroku, a czy Sąd sam się zapozna z aktami sprawy?

Czy decycja o apelacji będzie na tym pierwszym spotkaniu apelacyjnym, a czy pierwsze to tylko zapoznanie Sądu ze sprawą?

Brać adwokata? pomoże on mi w jakiś sposób czy tylko będzie stał, a ja będę płacić za to że jest obok? A może trzeba mieć adwokata? nie ma pojęcia proszę o pomoc. Jakieś rady.
04-28-2013, 09:47 PM
Ten, kto pisał apelację, zawarł w niej zarzuty. Ich zasadność oceni sąd II instancji. Jeżeli podniósł zarzuty o charakterze bezwzględnych przyczyn odwoławczych (art. 439 kpk) to sprawa może być rozpoznana na posiedzeniu, jeżeli zarzut o takim charakterze okaże się być zasadny, to sprawa zostanie uchylona do ponownego rozpoznania. Jeżeli podniósł zarzuty o charakterze względnych przyczyn odwoławczych (438 kpk), to odbędzie się rozprawa, sąd oceni ich zasadność i wtedy możliwe są 3 wyjścia: utrzyma zaskarżony wyrok, zmieni go lub uchyli sprawę do ponownego rozpoznania.
01-20-2015, 05:14 AM
Dobry we Wrocławiu jest adwokat Paweł Borowski
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości