Aktualny czas: 10-22-2017, 06:04 PM Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
e-sąd w Lublinie sprzeciw !
04-28-2013, 07:58 PM
e-sąd w Lublinie sprzeciw !
Witam,
proszę o wskazówki co zrobić w sytuacji, gdy dowiedziałem się o egzekucji komorniczej z historii konta bankowego. Komornik zajął mi rachunki bankowe ok. tygodnia temu - wczoraj to zauważyłem i skontaktowałem się z nim. Okazało się, że jest jeszcze zadłużenie w kwocie ok. 40zł więc uregulowałem ( całość ok.3500). Nie wiem co to za dług - komornik powiedział, że to FIRMA SKUPUJĄCA WIERZYTELNOŚCI -" PROKURA..coś tam" i podał mi jedynie nr akt sądowych (sąd lublin EPU).

Nie otrzymałem żadnej korespondencji: ani od komornika, ani od sądu nic w związku z tym długiem. Pewnie dlatego, że nie mam meldunku i nie mieszkam pod żadnym ze starych adresów.

-czy mogę złożyć wniosek do sądu o przywrócenie terminu sprzeciwu
-gdzie można oglądać akta
- jak napisać sprzeciw od tego odrazu czy po przywróceniu terminu?
- do jakiego sądu pismo o przywrócenie - jestem z wrocławia?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-28-2013, 08:04 PM
RE: e-sąd w Lublinie sprzeciw !
Teoretycznie możesz złożyć taki wniosek do sądu w Lublinie i masz na to tydzień.

Jednak zgodnie z dominującym poglądem (wykładnia przepisów SO w Lublinie) nakaz doręczony pod zły adres nie jest doręczony w ogóle i nie stosuje się przepisów o przywróćeniu.
04-28-2013, 08:06 PM
Moja sprawa dotyczy Presco, scenariusz wiadomy, egzekucja komornicza, podany nieaktualny adres, itp. itd
Wczoraj z esądu otrzymałem postanowienie:
-odrzucić wniosek o przywrócenie terminu, stwierdzić skuteczne wniesienie sprzeciwu i utratę mocy nakazu płatności w całości
-przekazać rozpoznanie sprawy do SR
Wraz z tym dostałem nakaz zapłaty, ten którego wcześniej nie otrzymałem z powodu nieaktualnego adresu. I tu rodzą się moje wątpliwości. W jakim celu dostałem ten nakaz zapłaty datowany na 16/04/2012, czyżby w celach informacyjnych? Czy teraz mam wnieść ponownie sprzeciw od tego nakazu do esądu skoro teraz został dostarczony prawidłowo? Czy czekać aż SR skompletuje dokumenty i wyznaczy termin rozprawy?
Przepraszam i wiem ze to dziwne pytanie ale naprawdę nie wiem po co przesłali mi ten nakaz zapłaty
04-28-2013, 08:10 PM
Wysłano Ci nakaz, bowiem tak powinno się robić zgodnie z podstawami. Oczywiście wielu referendarzy tego nie robi z prostych przyczyn praktycznych, bo PO CO?!

Skoro wniosłeś sprzeciw, to i tak tego nakaz w świetle prawa NIE MA, skoro go nie ma, to po co coś nieistniejącego doręczać.

Zgodnie z ujęciem formalistycznym, strona powinna dostać wszelką korespondencję, której nie dostała wcześniej z uwagi na błędny adres.
04-28-2013, 08:15 PM
1. Reasumując do E-sądu nie wysyłam kolejnego sprzeciwu i czekam na odzew SR?
2. Czy ktoś z autopsji wie ile czasu zajmuje umorzenie egzekucji komorniczej od daty postanowienia sądu o utracie mocy nakazu płatności w całości? Postanowienie z dnia 25/02/2012, komornik nie zdążył nic zająć ale wypłata za 2-3 dni (oczywiście przesłałem komornikowi listownie postanowienie sądu z wnioskiem o umorzenie postępowania egzekucyjnego) i czy warto wysłać kopie postanowienia mailem w celu przyśpieszenia procedury?
08-04-2013, 07:04 AM
Dokładnie. Dodatkowo należałoby wysłać pocztą. Jeśli komornik zajmie cie pensję, to możesz złożyć skargę na czynności komornicze.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości