Aktualny czas: 06-26-2017, 05:02 PM Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak napisać odwołanie do PZU ?
04-28-2013, 06:03 PM
Jak napisać odwołanie do PZU ?
Witam, nie jestem pewny czy piszę w odpowiednim dziale. Jakiś czas temu zostałem pobity przez grupę osób. Sprawę zgłosiłem do PZU, opisałem w protokole całą sytuację... uzyskałem informację od pracownika PZU, że mam czekać na informację czy będę miał przeprowadzaną komisję lekarską czy też nie... jeśli nie to mam się spodziewać pieniążków na koncie. No i po miesiącu czasu dostałem faktycznie pieniądze na koncie, ale według mnie nie jest ona adekwatna do strat jakie poniosłem, w związku z czym chciałem napisać odwołanie i starać się o większe odszkodowanie. Co w takim przypadku mogę zrobić , jeśli już otrzymałem pewną kwotę na swoje konto? Proszę o poradę, nie miałem nigdy wcześniej do czynienia z odszkodowaniami, a tym bardziej z firmą ubezpieczeniową, której miesięcznie płacę na ubezpieczenie blisko 80 zł.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-28-2013, 06:06 PM
RE: Jak napisać odwołanie do PZU ?
Po prostu trzeba napisać odwołanie. Jednak należy pamiętać, że jeśli chodzi o ubezpieczenia dobrowolne NNW to wypłaca się jedynie odszkodowanie liczone jako iloczyn trwałego uszczerbku na zdrowiu i sumy ubezpieczenia. Wobec tego trzeba szczegółowo zapoznać się z OWU, przedmiotem ubezpieczenia, wyłączeniach odpowiedzialności ubezpieczyciela, sposobie naliczania odszkodowania i sposobem wypłaty świadczenia. Innymi słowy sprawdź na jaką kwotę jesteś ubezpieczony, z tabelę oceny procentowego trwałego uszczerbku na zdrowiu za dany uraz oraz ile płacę za 1% trwałego uszczerbku na zdrowiu. Przed odwołaniem można więc zażądać doręczenia na piśmie orzeczenia lekarza orzecznika, tabel (o ile ich nie posiadasz) oraz decyzji. Wówczas można też ewentualnie udać się do lekarza mającego doświadczenie w orzekaniu i wówczas pisać stosowne, skuteczne odwołanie.
04-28-2013, 06:10 PM
RE: Jak napisać odwołanie do PZU ?
Płacisz stosunkowo wysoką składkę, także konkretnie musisz zapoznać się z OWU, ponieważ być może jest objęty zwrot kosztów leczenia, pobyt w szpitalu etc. Żeby ocenić zasadność odwołania niezbędne by było zapoznanie się z dokumentacją medyczną, orzeczeniem orzecznika z PZU i OWU.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości