Aktualny czas: 04-26-2017, 10:12 AM Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak szybko można się rozwieść?
04-27-2013, 07:23 PM
Jak szybko można się rozwieść?
witam,
Zależy mi na szybkim rozwodzie - chcę niebawem wyjechać za granicę i pozamykać sprawy z moim mężem z którym po prostu nie chcę już być bo go nie kocham. Kwestia jest taka, że on jest zakochany i podejrzewam, że będzie robił problemy. Jak to załatwić szybko i sprawnie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-27-2013, 07:24 PM
RE: Jak szybko można się rozwieść?
dzieci macie? majątek do podziału?
04-27-2013, 07:25 PM
dzieci nie ma, majątek jakiś tam jest ale ja nic od niego nie chcę - chcę tylko się rozwieść i zacząć nowe życie
04-27-2013, 07:30 PM
Czas rozwodu zależy w dużej mierze od rodzaju złożonego pozwu. wyróżniamy : Pozew rozwodowy o rozwód z orzekaniem o winie i Pozew rozwodowy o rozwód bez orzekania i winie.

Sprawa trwa krócej, gdy małżonkowie za wspólną zgodą decydują, by sąd nie orzekał o winie. Jeśli nie mają małoletnich dzieci, sąd może nie wyznaczać rozpraw pojednawczych i po przesłuchaniu stron wydać orzeczenie o rozwodzie. Do takiego przyspieszenia nie dojdzie, jeśli owocem związku małżeńskiego jest małoletnie potomstwo. Sąd będzie wzywał do pogodzenia między stronami. Zależy od tego dobro i przyszłość dzieci. Tu nie ma tego problemu - tak więc jeśli dogadasz się z mężem na tyle aby nie orzekać o winie sprawę załatwisz szybko - jeśli jednak on będzie się upierał o orzekaniu o winie może Ci znacznie utrudnić życie i sprawa na pewno znacznie przeciągnie się w czasie. Spróbuj się dogadać - tak czy siak weź dobrego adwokata od rozwodów to zabezpieczy Cie przed popełnieniem błędów które przedłużą sprawę.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości