Aktualny czas: 04-28-2017, 04:19 PM Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwód - czy brać adwokata rozwodowego?
04-27-2013, 12:06 AM
Rozwód - czy brać adwokata rozwodowego?
Pod koniec marca miałam pierwszą rozprawę rozwodową. Mój najukochańszy mężuś przyszedł z adwokatem (co mnie strasznie zdziwiło, ale sam za nią nie płaci, więc "co tam", do tego wcześniej ugadywaliśmy się na ugodę -zrobił to specjalnie mi na złość) do tego "zjedli" mnie totalnie, nie miałam nic do powiedzenia, nie mogłam nawet nic sprostować, przeciwstawić się temu, co jego adwokat naopowiadał, a naopowiadał bzdur, bo w takim świetle mnie i moją rodzinę przedstawił ten idiota. Adwokat przedstawił to wszystko zupełnie inaczej niż jest ale zrobił to tak, że sąd w to chyba uwierzył ;/ Mamy 2 letnie dziecko. Nie mam żadnych dochodów, bo rodzice robią mi NA ZŁOŚĆ, grożą, że nie zostaną z dzieckiem. Ale ciągle wypominają, że mnie żywią i utrzymują i mówią, żebym znalazła w końcu jakąś pracę. Udało mi się. 2 miesiące temu... To zaczęły się gadanki. Nieważne. Warto brać adwokata? Czy "dziś" da się wygrać z Sądem, adwokatem str. przeciwnej będąc SAMEMU ?? Dodam, że nie mam funduszy więc wynajęcie adwokata to będzie się dla mnie wiązało z wzięciem pożyczki. Czy ewentualnie wziąźć jakiegokolwiek adwokata ale taniego czy już jak brać to dobrego?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-27-2013, 12:11 AM
RE: Rozwód - czy brać adwokata rozwodowego?
Skoro nie masz dochodów, to złóż do sądu wniosek o wyznaczenie pełnomocnika z urzędu. W tej sytuacji z pewnością Twój wniosek zostanie uwzględniony i nie poniesiesz kosztów adwokata.
04-27-2013, 12:13 AM
Wnosząc pozew rozwodowy domagam się adwokata, jednak wszystkie pisma pisałam sama i Sąd stwierdził, że nie potrzebuję, oddalił mój wniosek. Jest napisane, że jeśli sprawa będzie skomplikowana mogę ponownie się ubiegać. Ale... sprawa nie jest skomplikowana! Nie mam czasu znów na pisanie wniosków które i tak będą odrzucane, bo w środę mam spotkanie z mediatorem, a adwokatka której mam niby zapłacić w poniedziałek musi do śr. napisać mi pismo o zmianie orzeczenia winy na całkowitą męża . Do tego miała mnie przygotować do tej mediacji. Poza tym dochody już mam bo pracuję ale niestety większość pensji idzie na spłacanie długów które zaciągnęłam gdy nie pracowałam.
04-27-2013, 12:16 AM
Jak się nazywa adwokat męża przydał by się namiar na kreatywnego specjalistę od rozwodów Tongue Skąd jesteś?
04-27-2013, 12:52 AM
no skoro sobie nie poradziłaś na pierwszej rozprawie to wiadomo, że bierz adwokata i to też dobrego jeśli adwokat męża jest dobry - sprawdź w internecie i weź też kogoś sprawdzonego - adwokata słabego nie ma co brać bo będzie siedział cichutko tak samo jak ty na rozprawie - to musi być ktos obyty w rozwodach. Jak nazywa się adwokat męża?
04-27-2013, 12:56 AM
napisz coś więcej o sprawie - jeśli nie jest skomplikowana to może nie warto. chociaż z drugiej strony jeśli za męża wystepuje adwokat który skutecznie przekonuje sąd do swoich racji to moze i mozna.
04-27-2013, 01:10 AM
A cóż ja mogę powiedzieć o tej sprawie ? Sk**wysyn i tyle. Nie łoży na mnie, na dziecko. I nie łożył. Nie wiem co robił z pieniędzmi. Okłamywał mnie i oszukiwał. Myślał, ze moi rodzice są zobowiązani do utrzymywania go, narobił długów, teraz jest ścigany przez komorników. Nie mam zamiaru tego spłacać i brać odpowiedzialność za nieodpowiedzialne zachowania X. Teraz robi balangi co tydzień u siebie, pije, stracił prawo jazdy po pijanemu, dalej prowadził samochód bez prawka i znów został złapany i tak w koło macieju. Nie kocham go i nie chcę go znać. Zastraszał mnie, przez jakiś czas dawałam się, jednak powiedziałam DOŚĆ. Będę walczyć do końca. Adwokat męża nazywa się Paweł Borowski, jestem z Wrocławia.
04-27-2013, 02:38 AM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-27-2013 02:39 AM przez buniak.)
Ja wzięłam adwokata, dobrego i drogiego ale się opłaciło: 2 sprawy i pozamiatane na moją korzyść
Inaczej bym się gnojka nie pozbyła do dzisiaj. Najlepiej wydane parę tysięcy w życiu... Tongue Ja bym wzięła, nawet zadłużając się gdzieś. Pieniądze na dobrego prawnika są tego warte - pomyśl, wydasz teraz, ale przez najbliższe -dzieścia lat będziesz z tego korzystać.
04-27-2013, 09:04 AM
Jak działa z Borowskim to weź sobie lepiej kogoś dobrego...inaczej możesz się mocno zasmucić ...
03-23-2015, 01:47 AM
Czy to chodzi o tego Borowskiego ? http://www.blog-adwokatpawelborowski.pl/blog/
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości