Aktualny czas: 12-12-2017, 08:46 AM Witaj! (LogowanieRejestracja)

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obliczenie wysokości polisy OC
03-09-2013, 04:28 AM
Obliczenie wysokości polisy OC
Witam. Jestem początkującym kierowcą, kupiłem sobie auto które ma oc w PZU. Kupiłem go na pół z ojcem, który od zawsze ma oc w PZU. Wysłał mnie abym załatwił sprawy związane z ubezpieczeniem. W PZU poinformowali mnie że mam jeździć na oc poprzedniego właściciela do końca jego trwania - razem z umową kupna auta oraz wystawili kwit abym opłacił 2 ratę - zapytałem o rekalkulacje - powiedzieli, że mogą zrobić ale nie muszą.

Jednak, pytałem jak potem liczą składki, to niby zniżka wujka+moja zwyżka i coś wychodzi.
A dziś czytam w necie:
"W przypadku gdy właścicielami auta są dwie osoby: młody kierowca i starszy, bierzemy pod uwagę parametry dotyczące tego pierwszego jako niosącego ze sobą większe ryzyko. Oznacza to, że początkujący i młody kierowca nie będzie miał zniżek za brak szkód, a dodatkowo zaliczona zostanie 90-proc. zwyżka ze względu na młody wiek i brak doświadczenia – mówi Marcin Jaworski, rzecznik prasowy Warty. Wyjaśnia, że w ten sposób Warta unika nagminnej do niedawna sytuacji, w której starszy i doświadczony kierowca pełni tylko funkcję dostarczyciela zniżek, a ubezpieczanym samochodem w ogóle nie jeździ, bo ma swój. – W przyjętym przez nas systemie każdy płaci składki według swojego profilu ryzyka. Nie widzimy powodu, dlaczego doświadczeni kierowcy mają się składać na szkody spowodowane przez tych początkujących – dodaje Jaworski"

W takim razie co, oszukali mnie i w maju mi tak dowalą że się nie pozbieram?

A jak do maja jeżdżę na polisie poprzednika to i tak nie nabywam zniżek?
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości